Link to English site of Bellapais Hotel Ambelia Village  Link to German site of Bellapais Hotel Ambelia Village  Link to Dutch site of Bellapais Hotel Ambelia Village  Link to Turkish site of Bellapais Hotel Ambelia Village 

Ambelia Village: Doğayla örtülü bir hazine

Sikça Sorulan Sorular

Ambelia bazi önemli noktalardan ne kadar uzakliktadir?

Beylerbeyi (Bellapais) Köyü Ambelia'dan bes dakikalik yürüyüs mesafesindedir. Batiya dogru alti km ileride liman kasabasi Girne yeralir. Kibris'in incisi olarak bilinen Girne görmek isteyeceginiz çok sey sunar. Baskent Lefkosa 25 km uzakliktadir. Sekiz kilometrelik mesafeden itibaren dogu ve bati yönlerinde plajlar uzanir.

Havalimani ne kadar uzakliktadir?

Ercan Havalimani 40 km mesafededir.

Vizeye ihtiyacim var mi?

Kuzey Kibris'a gelmek için vizeye ihtiyaciniz yoktur. Geçerli bir pasaport veya kimlik karti bulundurmaniz yeterlidir. Eger pasaportunuzun mühürlenmesini istemiyorsaniz, pasaport kontrolden geçici bir sayfa talep edebilirsiniz.

Ödemeyi ne zaman yapmaliyim?

Oda rezervasyonlarinizi teyit etmek için 25%'lik - non-refundable - bir ön ödeme yapmanizi rica ediyoruz. Ön ödemeyi kredi karti ile yapip, kalan bakiyeyi de gelince ödeyebilirsiniz.

Ödemeyi nasil yapabilirim?

Kredi Karti (visa, master card). Kredi karti ödemeleri için doviz kur degisimi kullanilir.

Para biriminiz nedir?

Kuzey Kibris'ta para birimi Türk Lirasi'dir (TL). Bunun yaninda Euro, Ingiliz Sterlini ve Amerikan Dolari da kabul edilir. Sikça rastlanan ATM'lerden para çekebilirsiniz.

Mutfaginiz farkli diyetler için yemek hazirlar mi?

Evet. Sefimiz çesitli ihtiyaçlariniza göre yemek yapabilir. Daha fazla bilgi için lütfen menüden Ambelia bölümünü tiklayiniz.

Saglik sigortasina ihtiyacim var mi?

Kuzey Kibris'ta iyi saglik merkezleri bulunur. Bununla beraber, yeterli saglik seyahat sigortasi yaptirmanizi tavsiye ederiz. Birçok ilaç halahazirda burdaki eczanerle bulunur.

Elektrik voltaji ne kadardir ve kaç uçlu priz kullanilir?

Ekektrik 240 volttur. Prizler üç uçludur.

Otomobil kiralamami tavsiye eder misiniz?

Hiç süphesiz, evet. Otomobil kiralamak sizi zaman kaybindan kurtarir ve ulasim özgürlügü saglar. Buraya geldiginizde otmobil bulamayip hayal kirikligina ugramamaniz için önceden ayirtmanizi tavsiye ederiz. Adiniza önceden bir otomobil ayirtabiliriz.

Gelirken kendi havlu ve çarsaflarimi getirmeli miyim?

Hayir, buna gerek yok. Banyo ve yüz havlularinizi biz size sagliyoruz. Plaj havlunuzu getirmeniz yeterli olacaktir.Top   Top   Top
Ambelia-Logo